Подробнее на сайте:
https://ultimnews.ruhttps://automobyle.ruhttps://leadingnews.ru
https://estascredit.ruhttps://pc-room.ruhttps://topallnews.ruGo to top of pagehttps://newsexplore.ruhttps://newshead.ruhttps://prime-pc.ruhttps://holdnews.ru https://flarenews.ruhttps://news101.ruhttps://hotsnews.ruhttps://maincredit.ru https://priornews.ru
Адреса Центру: Львів, вул. Олени Степанівни, 45 (1-й поверх)
Адреса Центру: Львів, вул. Олени Степанівни, 45 (1-й поверх)
(032) 239-55-33
(096) 239-55-33
ПН-ПТ: 08:00 — 21:30
СБ-НД: 09:30 — 17:00
замовити послугу
замовити дзвінок

Короткий огляд

Хребет людини складається з хребців, між якими розташовані міжхребцеві диски (intervertebral disc). Міжхребцеві диски дають можливість хребту рухатися і забезпечують його амортизацію, пом'якшуючи навантаження. Міжхребцевий диск складається з жорсткого зовнішнього фіброзного кільця (annulus fibrosus) і м'якого внутрішнього пульпозного ядра (nucleus pulposus).

 

Коли виникає грижа міжхребцевого диска, відбувається розрив фіброзного кільця і невелика частина пульпозного ядра виштовхується назовні, стискаючи спинний мозок або нервовий корінець. Так виникає біль у спині, яка в залежності від локалізації грижі може віддавати в ногу (грижа в поперековому відділі хребта) або руку (грижа у шийному відділі хребта).

  

Сама наявність грижі, ще не означає, що вона потребує лікування. Оскільки вона не обов'язково стискає нервовий корінець, а якщо і стискає, то не завжди настільки, щоб викликати серйозні скарги.

 

Якщо ж грижа міжхребцевого диска викликає біль, то в 80-90% випадків цей біль повністю пройде протягом 3-4 тижнів навіть без лікування. Єдине, що в таких випадках може знадобитися, це тимчасове зниження фізичних навантажень і прийом знеболюючих препаратів.

 

Однак слід пам'ятати, що в певних випадках, грижа міжхребцевого диска може бути серйозною проблемою і при несвоєчасному лікуванні (яке іноді включає операцію) викликати незворотні ураження нервових структур, що може призвести до слабкості в кінцівках, порушення роботи тазових органів, паралічу.

 

Симптоми міжхребцевої грижі

Як вже було сказано вище, часто грижа міжхребцевого диска може існувати, не викликаючи ніяких скарг. Доказом цього служать множинні випадки виявлення грижі на МРТ, при яких у пацієнтів були відсутні будь-які симптоми. Однак у деяких хворих грижі можуть викликати серйозні проблеми.

 

Найбільш часті симптоми міжхребцевої грижі:

 • Біль у попереку (іноді поколювання й оніміння), що починається від сідниць і поширюється вниз по задній або бічній поверхні ноги нижче коліна;
 • Біль у нозі, що часто виникає через кілька днів / тижнів / місяців після початку болю в попереку;
 • Іноді біль починається відразу в нозі, без болю в попереку;
 • Онеміння руки;
 • Біль, посилюється, коли ви сидите, кашляєте або чхаєте, намагаєтеся нагнутися вперед;
 • Біль у попереку/нозі/руці, який виникає, коли ви намагається перевернутися на інший бік під час сну.

 

Симптоми, які вказують на серйозність ураження нервових корінців:

 • Слабкість в нозі (частіше в стопі і коліні) або руці;
 • Порушення сечовипускання (затримка сечі, нетримання сечі);
 • Порушення контролю дефекації;
 • Оніміння в області промежини;
 • Порушення чутливості в ногах або руках;
 • Порушення ходи (у важких випадках параліч).

 

Коли слід звертатися до лікаря?

Біль у спині може бути викликаний багатьма факторами, але в більшості випадків не є серйозним захворюванням. І як правило протягом декількох тижнів поступово проходить. Якщо біль починає віддавати в ногу (особливо нижче коліна) або в руку, посилюється коли ви сидите, коли ви кашляєте або чхаєте, то швидше за все він викликаний саме грижею міжхребцевого диска. Як вже було сказано вище, в деяких випадках грижа може бути серйозною медичною проблемою, що вимагає негайної медичної допомоги.

 

 

Фактори ризику

 • Вік. Міжхребцеві грижі найбільш поширені в середньому віці, особливо у віці 35 - 45 років, як результат старіння і дегенерації дисків. Однак зустрічатися вони можуть в будь-якому віці, включаючи дітей.
 • Куріння. Куріння тютюну збільшує ризик виникнення гриж міжхребцевих дисків, оскільки знижується рівень кисню в крові, що позбавляє тканини організму життєво важливих поживних речовин.
 • Вага. Надмірна вага викликає додаткові навантаження на диски в нижній частині спини. Іноді буває неможливо позбутися болю в спині, не привівши вагу до норми.
 • Зріст. У високих людей півищений ризик виникнення грижі міжхребцевого диска. Високими вважаються чоловіки вище 180 см і жінки вище 170 см.
 • Професії, пов'язані з навантаженнями на хребет. Люди, які займаються важкою фізичною працею, професійні спортсмени, профессіі, які потребують тривалого сидіння або стояння в одному положенні мають підвищений ризик виникнення гриж міжхребцевих дисків.

 

Навіть, якщо ви входите в усі групи ризику, це ще не означає, що у вас напевно виникне грижа міжхребцевого диска. З іншого боку, якщо ви не входите в жодну з груп ризику, це лише означає, що ймовірність захворіти цим захворюванням у вас менша.

 

 

Лікування гриж міжхребцевих дисків

 Лікування грижі міжхребцевого диска залежить від того, наскільки сильно вона стискає нервовий корінець.

 

Нервовий корінець несе в собі дві основні функції - чутливу і рухову. При незначному стискуванні корінця, зачіпається лише чутлива функція - пацієнт відчуває біль, що віддає в ногу. Лікування в такому випадку може полягати лише в зниженні фізичної активності і прийомі знеболюючих препаратів. Коли ж грижа сильно перетискає корінець, то нерв починає «гинути», в результаті чого починає страждати рухова функція, що викликає слабкість у нозі. У цьому випадку біль може проходити, так як, крім рухової порушується і чутлива функція. В таких випадках може знадобитися більш серйозне лікування.

 

Біль при грижі міжхребцевого диска може проходити як через одужання, так і через загибель нервового корінця. В останньому випадку спостерігається порушення рухових функцій.

 

У більшості випадків неускладненої грижі міжхребцевого диска біль зникає протягом місяця без усякого лікування. Можливо, все, що вам знадобиться для зняття болю - це регулярний прийом знеболюючих препаратів. У випадку сильного болю може знадобитися ліжковий режим, однак не варто перебувати у ліжку більше 2-3 днів, так як тривале перебування в ліжку приведе до ослаблення м'язів, що підтримують хребет і, як результат, до більш тривалого одужання. В ідеалі вже через 3-4 дні після нападу болю можна повернутися до повсякденного життя, знизивши фізичні навантаження. Слід уникати рухів, які посилюють біль. Особливо слід уникати в цей період роботи, пов'язаної з важкими фізичними навантаженнями, підніманням важких предметів, тривалою вібрацією. Варто також обмежити тривале сидіння. Але все це не вирішує проблему, тільки знімає больовий синдром!

 

Якщо після зменшення фізичних навантажень і прийому знеболюючих препаратів, ви все ще не можете справлятися з болем, біль посилюється, вам може бути призначено спеціальне лікування, яке може включати в себе:

 

Лікарські препарати

Якщо звичайні знеболювальні не допомагають вам впоратися з болем у попереку, лікар може призначити більш сильні знеболюючі (іноді навіть наркотичні), нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), міорелаксанти.

 

Епідуральна блокада

Якщо зменшення фізичних навантажень і прийом препаратів не допомагають, а показів до хірургічного лікування не має, вам може бути рекомендовано провести епідуральну блокаду з гормонами і знеболюючими препаратами. Обов'язковою умовою виконання такої блокади є її виконання під рентген контролем.

Суть методу полягає в тому, що під рентген - апаратом точно до місця патологічного процесу в хребті спеціальною голкою вводиться розчин гормонів та знеболюючих препаратів. Процедура виконується під місцевим знеболенням, займає 10-15 хвилин і через 1-2 години хворий може бути виписаний додому. Ефект виникає негайно. Тривалість знеболювального ефекту залежить від ступеня стиснення грижею нервового корінця. Приблизно у 50% хворих така блокада є пусковим механізмом до одужання. Таку процедуру можна повторяти 1 - 3 рази.

 

Операція

У разі, якщо біль не піддається контролю препаратами і епідуральними блокадами, після 6 тижнів консервативного лікування біль не зменшився або якщо присутні симптоми, що вказують на можливі необоротні пошкодження нервів, пацієнту може знадобитися хірургічне лікування.

 

Всесвітньо визнаним стандартом оперативного лікування грижі міжхребцевого диска є мікродискектомія. Операція виконується під загальним знеболенням і триває близько 15-30 хвилин. Мікродискектомія виконується під спеціальним нейрохірургічним операційним мікроскопом з використанням мікроінструментів.

 

Тим не менш, операція часто призводить до інвалідності, не дає більш менш гарантований результат. Крім того, затрати на операцію часто перевищують очікування та можливості пацієнтів.

 

Альтернативне лікування

Серед альтернативних методів лікування можна назвати видалення грижі лазером, мануальну терапію, ін’єкції препаратів у тригерні точки та інші. На фоні цих складних, больових та дорогих методів вирізняється передова методика, заснована на засадах тибетської медицини, яку пропонує центр здоров’я спини “ОПОРА”.

 

Цей метод відновлення функціональності хребта на спеціально створеному тренажері із застосуванням авторської методики академіка МАТН В.П. Пекура дозволяє перемогти міжхребцеві грижі без операцій, медикаментів за значно дешевшими цінами!

 

 

Записатись на консультацію Ви можете прямо зараз за телефонами:
(096)-239-55-33, (032)-239-55-33 або надіслати електронну заявку за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

АКЦІЇ
Заощаджуй з пакетом: ЕКОНОМНИЙ

Заняття на тренажері Кіпарис зі знижкою 50%, на масаж -20%!!!

Дітям та пенсіонерам - знижка!

Цент здоров'я спини "ОПОРА" відкриває постійно діючу програму лояльності "Дітям та пенсіонерам - знижка!". Діти до 14 років (включно) та пенсіонери отримують 5% знижку на всі послуги Центру. Вітаємо!

 

Знижка додається до всіх існуючих акцій!

всі акції
ВІДГУКИ
Відгук8
Роксолана
20 р.

Доброго дня, мене звати Роксолана. По щасливому повороті долі в мене появилась можливість натрапити на центр здоров’я спини «Опора». Скажу відверто,

Відгук 9
Юрій
24 р.

Ускладнений остеохондроз, S-подібний сколіоз грудного відділу

 

Маючи деякі проблеми з хребтом, мені пощастило потрапити

Відгук 7
Тетяна
57 р.

Років з 20 маю проблеми зі спиною. Грижі в мене ще не має, але медики виявили початкову стадію. Порекомендували займатись у Центрі "ОПОРА". Насамперед

ви були нашим клієнтом
та маєте що сказати?
напишіть нам
переглянути відгуки
НАШІ ПАРТНЕРИ
 • Центр лікування хребта "Кипарис"
  Центр лікування хребта "Кипарис"

  Київ, вул. Попудренка, 22/14

   

  Трускавець, вул.  П. Скоропадського, 8, пр. 86

   

  т.: (044) 292 92 51

   

   www.kiparis.ua

 • Мережа магазинів Richman/Буржуй
  Мережа магазинів Richman/Буржуй

  Львів, вул. Сахарова, 44

   

  т.: (032) 255-00-00, (067) 674-19-16

 • Крамниця "Пацьорки"
  Крамниця "Пацьорки"

  Товари для рукоділля і творчі подарунки.


  Львів, вул. Гавришкевича,3

  т. (067) 342-51-24


  Київ, пр.-т Перемоги, 136, ТЦ "VMB", 3-й пов

  т. (067) 630-72-01


  www.patsiorky.com

 • ТОВ "ДМС"
  ТОВ "ДМС"

  Заправка картриджів та ремонт оргтехніки


  Львів, вул. Стороженка, 12

  т. (032)-233-43-94  (032)-239-50-96

  www.dms.lviv.ua

 • Центр лікування хребта "Кипарис"
  Центр лікування хребта "Кипарис"

  Київ, вул. Попудренка, 22/14

   

  Трускавець, вул.  П. Скоропадського, 8, пр. 86

   

  т.: (044) 292 92 51

   

   www.kiparis.ua

 • Мережа магазинів Richman/Буржуй
  Мережа магазинів Richman/Буржуй

  Львів, вул. Сахарова, 44

   

  т.: (032) 255-00-00, (067) 674-19-16

 • Крамниця "Пацьорки"
  Крамниця "Пацьорки"

  Товари для рукоділля і творчі подарунки.


  Львів, вул. Гавришкевича,3

  т. (067) 342-51-24


  Київ, пр.-т Перемоги, 136, ТЦ "VMB", 3-й пов

  т. (067) 630-72-01


  www.patsiorky.com

 • ТОВ "ДМС"
  ТОВ "ДМС"

  Заправка картриджів та ремонт оргтехніки


  Львів, вул. Стороженка, 12

  т. (032)-233-43-94  (032)-239-50-96

  www.dms.lviv.ua