Подробнее на сайте: http://repair-yourself.ruhttps://currenthouse.ruhttps://sdelaisvoidom.ruhttps://inedvijimosti.ruhttps://samsdelairemont.ru
https://buildthehouse.ruhttps://buildbighouse.ruhttps://thehousebuilder.ruhttps://dohomebuild.ruGo to top of pagehttps://houseconstruct.ru https://daoconstruct.ruhttps://econedvijimosti.ru https://fullconstruct.ru https://primohouse.ruhttps://zedconstruct.ru
Адреса Центру: Львів, вул. Олени Степанівни, 45 (1-й поверх)
Адреса Центру: Львів, вул. Олени Степанівни, 45 (1-й поверх)
(032) 239-55-33
(096) 239-55-33
ПН-ПТ: 08:00 — 21:30
СБ-НД: 09:30 — 17:00
замовити послугу
замовити дзвінок

Вступ

Кіфоз - викривлення верхнього відділу хребта. Невелике викривлення вважається нормальним, фізіологічним, але термін «кіфоз» зазвичай відносять до гіпертрофованого вигину хребта, більше ніж на 40-45 градусів. Ця вада розвитку також називається сутулістю або горбом.

 

При кіфозі може з'явитися горб. Кіфоз може виникнути внаслідок вад розвитку, дегенеративних захворювань, таких як, артрит хребта, остеопороз з компресійними переломами хребців або травми хребта. Він може вражати дітей, підлітків і дорослих.

 

У важких випадках кіфоз вражає легені, нерви та інші тканини і органи, викликаючи відчуття болю та інші захворювання. Лікування кіфозу залежить від причини викривлення і його наслідків.

 

Симптоми

До симптомів кіфозу відносяться:

 • Сутулість або горб;
 • Помірний біль в спині;
 • Нерухомість або хворобливість хребта;
 • Відчуття втоми.

У легких випадках кіфоз може не викликати симптомів.

 

 

Причини

Хребет (хребетний стовп) складається з кісток (хребців), які з'єднані щільними, фіброзними зв'язками. Хребет складається з 7 шийних (цервікальних) хребців, 12 хребців грудного відділу (торакальних) і 5 поперекових (люмбальних) хребців. Поперекові хребці - найбільші, вони утримують більшу частину маси тіла. Крижова кістка складається з 5 зрощених хребців, розташованих нижче поперекових хребців. Три останні маленькі хребці також зрослися разом і формують куприк.

 

Причини кіфозу розрізняються за типами цього захворювання.

 

 

 

Різновиди кіфозу у дітей та підлітків

 

Постуральний кіфоз. Ця форма кіфозу в основному зустрічається у підлітків. Розвиток постурального кіфозу звичайно відбувається повільно. Він більш типовий для дівчаток, ніж для хлопчиків. Погана постава або сутулість можуть викликати розтягання хребетних зв'язок і формування кісток хребта (хребців), які не відповідають нормі. Постуральний кіфоз часто супроводжується надмірно увігнутим вигином (гіперлордоз) в нижньому (поперековому) відділі хребта. Гіперлордоз - це спосіб компенсування організмом надмірно вигнутого вигину у верхній частині хребта.

 

Кіфоз Шейермана. Як і постуральний кіфоз, кіфоз Шейермана зазвичай розвивається у підлітків у віці 10-15 років, поки кістки ще знаходяться в процесі росту. Даний кіфоз також називається хворобою Шейермана-Мау, він зустрічається в два рази частіше у хлопчиків, ніж у дівчаток. При хворобі Шейермана-Мау хребці деформуються таким чином, що на рентгенівських знімках вони виглядають клиноподібними, а не трикутними. На вражених хребцях також можуть розвиватися грижі Шморля. Ці грижі з'являються в результаті продавлювання диску, розташованого між хребцями, в кістку в нижній і верхній частині хребця.

 

Причина виникнення кіфозу Шейермана не відома, але зазвичай він є спадковим. У деяких пацієнтів, які страждають даною формою кіфозу, також розвивається сколіоз, деформація хребта, яка викликає боковий вигин. Дорослі, у яких хвороба Шейермана-Мау розвивалася в дитинстві, можуть відчувати біль, що посилюється з віком.

 

Вроджений кіфоз. Вроджена вада хребта, що формується під час розвитку плоду, викликає кіфоз у деяких немовлят. Можуть зростися кілька хребців або можуть неправильно сформуватися кістки. Ця форма кіфозу може погіршитися в процесі росту дитини. Кіфоз є найпоширенішою причиною паралічу нижньої частини тіла (параплегії) після травми та інфекції.

 

Причини виникнення у дорослих

 

Захворювання, які можуть викликати викривлення хребта у дорослих, що призводить до кіфозу, включають:

 

 • Остеопороз. Захворювання, в результаті якого знижується міцність кісток, асоційоване з переломами хребців, які приводять до здавлення хребта і сприяють розвитку кіфозу;
 • Дегенеративний артрит хребта, який може викликати руйнування кісток і дисків хребта;
 • Анкілозуючий спондилоартрит (хвороба Бехтєрєва), запальний артрит, що вражає хребет і прилеглі суглоби;
 • Порушення з боку сполучної тканини при синдромі Марфана можуть впливати на здатність сполучної тканини утримувати суглоби в правильному положенні;
 • Туберкульоз і інші інфекції хребта, які можуть призвести до руйнування суглобів;
 • Рак чи доброякісні пухлини, які впливають на кістки хребта і обумовлюють зміну їх положення;
 • Spina Bifida - вроджений дефект. Той відділ хребта, в якому він розташований, формується не повністю, він викликає ураження спинного мозку і хребців
 • Стани, що викликають параліч, наприклад, корковий параліч і поліомієліт, а також ті стани, в результаті яких знижується гнучкість кісток хребта.

 

 

Фактори ризику

Деякі групи людей мають високий ризик розвитку кіфозу:

 

 • Дівчатка-підлітки з неправильною поставою знаходяться в групі підвищеного ризику розвитку постурального кіфозу.
 • Хлопчики у віці 10-15 років перебувають у групі підвищеного ризику розвитку кіфозу Шейермана.
 • Літні люди, які страждають остеопорозом, перебувають у групі підвищеного ризику перелому хребта, який може призвести до кіфозу.
 • Пацієнти, що мають порушення з боку сполучної тканини, такі як синдром Марфана, також перебувають у групі підвищеного ризику.

 

 

Коли слід звертатися до лікаря

Оскільки кіфоз часто не проявляється ніякими ознаками та симптомами, він може протікати непомітно до стандартного проходження медогляду або обстеження на наявність сколіозу, що проводиться в школі. Деякі пацієнти помічають біль, викривлення плечей або горб у верхній частині спини.

Зверніться до лікаря, щоб ваша дитина пройшла медогляд, якщо ви помітили ознаки кіфозу. Якщо у вас розвиваються будь-які ознаки або симптоми, зверніться до лікаря, наприклад у Центр здоров’я спини “ОПОРА”, пройдіть медогляд, де кваліфіковані лікарі нададуть Вам консультацію стосовно подальшого лікування.

Хоч і рідко, але кіфоз може призвести до серйозних проблем, пов'язаних зі здоров'ям, наприклад, до фізичних вад розвитку, утрудненого дихання або пошкодження внутрішніх органів. Ви повинні звернутися до лікаря, якщо відчуваєте ознаки або симптоми кіфозу.

 

 

В яких випадках необхідна операція?

Операція на хребті несе безліч ризиків, тому лікар може рекомендувати операцію лише в у крайньому випадку. Операція полягає в імплантації в хребет металевої конструкції (гвинтів, гачків), які дозволяють вирівнювати хребет на спеціальних стрижнях. Після операції не використовуються корсети, гіпс і т.п.

Термін госпіталізації при одній операції близько 10 днів.

 

Реабілітація без операцій та корсетів

Викривлення хребта при кіфозі може супроводжуватись дихальною недостатністю, зміщенням внутрішніх органів, проблемами при вагітності. Носіння корсету або наявність помітної деформації хребта може ускладнити цей і без того складний період. Операція, як вже згадувалося раніше, передбачає протезування частини хребта та складний період відновлення, при чому це – без гарантії одужання.

 

Існує методика, що дозволяє подолати цю неприємну хворобу без оперативного втручання, без мануальної терапії, без корсетів!

 

Центр здоров’я спини «ОПОРА» пропонує сучасний безболісний та ефективний метод відновлення функціональності хребта при захворюваннях на кіфоз на спеціально створеному тренажері із застосуванням авторської методики академіка МАТН В.П. Пекура.

 

 

Записатись на консультацію Ви можете прямо зараз за телефонами:
(096)-239-55-33, (032)-239-55-33 або надіслати електронну заявку за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

АКЦІЇ
Заощаджуй з пакетом: ЕКОНОМНИЙ

Заняття на тренажері Кіпарис зі знижкою 50%, на масаж -20%!!!

Дітям та пенсіонерам - знижка!

Цент здоров'я спини "ОПОРА" відкриває постійно діючу програму лояльності "Дітям та пенсіонерам - знижка!". Діти до 14 років (включно) та пенсіонери отримують 5% знижку на всі послуги Центру. Вітаємо!

 

Знижка додається до всіх існуючих акцій!

всі акції
ВІДГУКИ
Відгук8
Роксолана
20 р.

Доброго дня, мене звати Роксолана. По щасливому повороті долі в мене появилась можливість натрапити на центр здоров’я спини «Опора». Скажу відверто,

Відгук 9
Юрій
24 р.

Ускладнений остеохондроз, S-подібний сколіоз грудного відділу

 

Маючи деякі проблеми з хребтом, мені пощастило потрапити

Відгук 7
Тетяна
57 р.

Років з 20 маю проблеми зі спиною. Грижі в мене ще не має, але медики виявили початкову стадію. Порекомендували займатись у Центрі "ОПОРА". Насамперед

ви були нашим клієнтом
та маєте що сказати?
напишіть нам
переглянути відгуки
НАШІ ПАРТНЕРИ
 • Центр лікування хребта "Кипарис"
  Центр лікування хребта "Кипарис"

  Київ, вул. Попудренка, 22/14

   

  Трускавець, вул.  П. Скоропадського, 8, пр. 86

   

  т.: (044) 292 92 51

   

   www.kiparis.ua

 • Мережа магазинів Richman/Буржуй
  Мережа магазинів Richman/Буржуй

  Львів, вул. Сахарова, 44

   

  т.: (032) 255-00-00, (067) 674-19-16

 • Крамниця "Пацьорки"
  Крамниця "Пацьорки"

  Товари для рукоділля і творчі подарунки.


  Львів, вул. Гавришкевича,3

  т. (067) 342-51-24


  Київ, пр.-т Перемоги, 136, ТЦ "VMB", 3-й пов

  т. (067) 630-72-01


  www.patsiorky.com

 • ТОВ "ДМС"
  ТОВ "ДМС"

  Заправка картриджів та ремонт оргтехніки


  Львів, вул. Стороженка, 12

  т. (032)-233-43-94  (032)-239-50-96

  www.dms.lviv.ua

 • Центр лікування хребта "Кипарис"
  Центр лікування хребта "Кипарис"

  Київ, вул. Попудренка, 22/14

   

  Трускавець, вул.  П. Скоропадського, 8, пр. 86

   

  т.: (044) 292 92 51

   

   www.kiparis.ua

 • Мережа магазинів Richman/Буржуй
  Мережа магазинів Richman/Буржуй

  Львів, вул. Сахарова, 44

   

  т.: (032) 255-00-00, (067) 674-19-16

 • Крамниця "Пацьорки"
  Крамниця "Пацьорки"

  Товари для рукоділля і творчі подарунки.


  Львів, вул. Гавришкевича,3

  т. (067) 342-51-24


  Київ, пр.-т Перемоги, 136, ТЦ "VMB", 3-й пов

  т. (067) 630-72-01


  www.patsiorky.com

 • ТОВ "ДМС"
  ТОВ "ДМС"

  Заправка картриджів та ремонт оргтехніки


  Львів, вул. Стороженка, 12

  т. (032)-233-43-94  (032)-239-50-96

  www.dms.lviv.ua